srijeda, 14. prosinca 2011.
Cookie mania vol. 3 - Čovječuljci
nedjelja, 11. prosinca 2011.
Choco fest Gradisca d'Isonzo/Opatija i praline s okusom naranče
Gradisca d'Isonzo
utorak, 6. prosinca 2011.
Cookie mania vol. 2 - vanilin roščići
Nikad nisam voljela blagdanske keksiće. Iz djetinjstva pamtim presuhe i nezanimljive popularno zvane suhe kolače. Uvijek sam tvrdila kako taj naziv slijedi i njihov ukus pa sam ih izbjegavala u širokom luku. Moja mama i nona nisu radile mnogo takvih kolača, samo breskvice i one su mi bile još koliko toliko podnošljive. Sjećam se kako sam uvijek po kućama pokušavala izbjeći blagdanske kolače i zadržati se samo na onom jednom - i to iz pristojnosti.
četvrtak, 1. prosinca 2011.
Cookie mania vol.1 - blagdanski cvjetići i nagradni natječaj
Napokon prosinac! Hladnoća, vjetar, snijeg, tople rukavice i šal, skijanje, topla čokolada, božićni sajmovi i pjesme, kolači, Božić, obiteljska druženja, pokloni, ispraćaj stare i doček nove godine - sve je to sadržano u ovom mjesecu. Ideja o nagradnom natječaju postoji već neko vrijeme, a mjesec darivanja mi se činio idealan za takav natječaj.
petak, 25. studenoga 2011.
Torta od sira s mandarinama
Sigurno ste već čuli za izreku da netko ima živce kao konj ili da ima čelične živce. E pa baš su takvi živci potrebni za guljenje kožice s kriškica mandarine. Srećom, strpljenje je moja vrlina i nema tog mukotrpnog posla kojeg ne bih mogla obavljati s maksimalnom dozom strpljenja. Za razliku od mene, suprug nema čelične živce i kosa mu se na glavi diže kad vidi s kojim strpljenjem radim neki takav posao.
ponedjeljak, 21. studenoga 2011.
Kinder pingui
Moje nepce je poprilično izbirljivo kada je riječ o slatkišima koje se nalaze na policama dućana. Uz čokoladu, kupujem još samo dva proizvoda, jaffa kekse i kinder pingui. Ne mogu vam opisati svoje veselje kada sam dobila recept za kinder pingui kolač. Krajnji ishod nije okusom istovjetan originalu, ali je zato jako ukusan kolač. Stoga i dalje ponekad posegnem za "pingvinom" na polici.
četvrtak, 17. studenoga 2011.
Slatki kruh s jabukom i cimetom
Ovaj sam tjedan svjedočila masovnom virtualnom pečenju kruha s cimetom. I tko god ga je radio, imao je samo riječi pohvale. Takvom iskušenju je teško odoljeti pa sam morala vidjeti o čemu se radi. Recept je s Coolinarike, a original i cjelokupni proces izrade možete pogledati ovdje. U slučaju da se dvoumite i razmišljate da li isprobati ili ne, možda vam pomogne ovo - ukusniji, mirisniji i mekši slatki kruh od ovog još nisam jela.
Pretplati se na:
Postovi (Atom)
