srijeda, 14. prosinca 2011.

Cookie mania vol. 3 - Čovječuljci


Post započinjem jadikovkom. Volim blogersku igricu FBI rukavice, jer u sklopu nje tijekom dva mjeseca istražujemo recepte odabranog bloga. Tako je na red došao i blog Prstohvat soli. Već sam ranije isprobala neobičnog puža sa šljivama i makom i znala sam da Ana na svoj blog stavlja odlične recepte. Za ovaj krug igrice sam odlučila promijeniti formu i objaviti sve isprobane recepte u jednom postu. I sve bi bilo super da sam stigla isprobati recepte koje sam si izdvojila kao najinteresantnije. Ali nisam. Malo su za to krive obaveze, a najviše su krive kokoške - gospođice su u štrajku i jaja daju na kapaljku. Zapravo, tako je svake godine u ovo vrijeme, a kupovna jaja ne dolaze u obzir. Stoga nisam u mogućnosti sudjelovati u ovom krugu igrice onoliko koliko sam htjela, ali nema veze. Recepti su isprintani i čekaju prestanak kokošjeg štrajka.

nedjelja, 11. prosinca 2011.

Choco fest Gradisca d'Isonzo/Opatija i praline s okusom naranče

Gradisca d'Isonzo je od 25. do 27. studenog 2011. godine bila u znaku čokolade. Održan je XIV. po redu Choco fest. Na festivalu je prvi put predstavljeno slikanje čokoladom, a svoju kreativnost su mogli pokazati i posjetitelji sajma. Pažnju su plijenile i skulpture od čokolade. Možda bi bilo pretjerano za reći da se u čokoladnom obliku moglo naći sve - od igle do lokomotive - ali bilo je različitih alata, muzičkih instrumenata, cipela, boca, šalica, tanjurića, žlica, jaslica i raznih figurica.


Gradisca d'Isonzo

utorak, 6. prosinca 2011.

Cookie mania vol. 2 - vanilin roščići


Nikad nisam voljela blagdanske keksiće. Iz djetinjstva pamtim presuhe i nezanimljive popularno zvane suhe kolače. Uvijek sam tvrdila kako taj naziv slijedi i njihov ukus pa sam ih izbjegavala u širokom luku. Moja mama i nona nisu radile mnogo takvih kolača, samo breskvice i one su mi bile još koliko toliko podnošljive. Sjećam se kako sam uvijek po kućama pokušavala izbjeći blagdanske kolače i zadržati se samo na onom jednom - i to iz pristojnosti. 

četvrtak, 1. prosinca 2011.

Cookie mania vol.1 - blagdanski cvjetići i nagradni natječaj


Napokon prosinac! Hladnoća, vjetar, snijeg, tople rukavice i šal, skijanje, topla čokolada, božićni sajmovi i pjesme, kolači, Božić, obiteljska druženja, pokloni, ispraćaj stare i doček nove godine - sve je to sadržano u ovom mjesecu. Ideja o nagradnom natječaju postoji već neko vrijeme, a mjesec darivanja mi se činio idealan za takav natječaj.

petak, 25. studenoga 2011.

Torta od sira s mandarinama


Sigurno ste već čuli za izreku da netko ima živce kao konj ili da ima čelične živce. E pa baš su takvi živci potrebni za guljenje kožice s kriškica mandarine. Srećom, strpljenje je moja vrlina i nema tog mukotrpnog posla kojeg ne bih mogla obavljati s maksimalnom dozom strpljenja. Za razliku od mene, suprug nema čelične živce i kosa mu se na glavi diže kad vidi s kojim strpljenjem radim neki takav posao.

ponedjeljak, 21. studenoga 2011.

Kinder pingui


Moje nepce je poprilično izbirljivo kada je riječ o slatkišima koje se nalaze na policama dućana. Uz čokoladu, kupujem još samo dva proizvoda, jaffa kekse i kinder pingui. Ne mogu vam opisati svoje veselje kada sam dobila recept za kinder pingui kolač. Krajnji ishod nije okusom istovjetan originalu, ali je zato jako ukusan kolač. Stoga i dalje ponekad posegnem za "pingvinom" na polici.

četvrtak, 17. studenoga 2011.

Slatki kruh s jabukom i cimetom


Ovaj sam tjedan svjedočila masovnom virtualnom pečenju kruha s cimetom. I tko god ga je radio, imao je samo riječi pohvale. Takvom iskušenju je teško odoljeti pa sam morala vidjeti o čemu se radi. Recept je s Coolinarike, a original i cjelokupni proces izrade možete pogledati ovdje. U slučaju da se dvoumite i razmišljate da li isprobati ili ne, možda vam pomogne ovo -  ukusniji, mirisniji i mekši slatki kruh od ovog još nisam jela.