Ove se godine bablje ljeto dobrano produžilo i već je postalo monotono. Ali, konačno je tu! Pravo jesensko vrijeme, baš kakvo sam priželjkivala. Godišnjem dobu u čast, složila sam košaricu s plodovima jeseni i jedino što još nedostaje za pravi ugođaj su jesenske boje na krošnjama.
ponedjeljak, 17. listopada 2011.
Rolada od maruna
Ove se godine bablje ljeto dobrano produžilo i već je postalo monotono. Ali, konačno je tu! Pravo jesensko vrijeme, baš kakvo sam priželjkivala. Godišnjem dobu u čast, složila sam košaricu s plodovima jeseni i jedino što još nedostaje za pravi ugođaj su jesenske boje na krošnjama.
petak, 14. listopada 2011.
Rigojanči
utorak, 11. listopada 2011.
Kukuruzna pogača
Evo još jednog odličnog Snježinog recepta. Isprobala sam ga u sklopu igrice FBI rukavice. Nadjev za buhtlice sam obogatila nasjeckanom majčinom dušicom, stoga ovaj post šaljem i Katarini koja nam je u sklopu igrice Ajme, koliko nas je! kao namirnicu zadala timijan i majčinu dušicu. Uz to što sam recept iskoristila za sudjelovanje u blogerskim igricama, izrada buhtli je bila prava igra. Najbolje je što možete pogledati kakvim namirnicama raspolažete u frižideru i odlučiti kakav ćete okus podariti buhtlama. Napravila sam dvije kombinacije, što ću objasniti u receptu.
subota, 8. listopada 2011.
Gianduja torta
Već sam vam napomenula kako je Snježin blog predmet istrage FBI rukavica. Nakon što sam prelistala cijeli blog, na popisu za isprobavanje se našla i ova torta. Ali prije recepta, mala digresija.
srijeda, 5. listopada 2011.
Praline punjene kremom od maruna
Maruni i kesteni su ukusna jesenska poslastica. Malo mi nedostaje onaj pravi jesenski ugođaj, kišan i tmuran, koji se povezuje s mirisom pečenih kestena. Zato ih još uvijek nisam pekla. Pošiljka koju sam dobila bila je mala. Plodovi su isto tako mali pa sam odlučila napraviti fino punjenje za praline. Sve savjete o tome kako napraviti praline naći ćete ovdje.
ponedjeljak, 3. listopada 2011.
Kruh s tikvicama
Još uvijek imam tikvica u vrtu, a nedavno sam naletila na recept po kojem još nisam radila kruh. Oblik mi se jako svidio pa mi nije dugo trebalo da se odlučim isprobati ga.
subota, 1. listopada 2011.
Torta od maruna
Konačno je i službeno završilo ljeto. Možda se neki neće složiti sa mnom i žale za toplijim danima, ali meni ovo ljeto ni po čemu nije bilo posebno i u mojoj obitelji su ga obilježili zdravstveni problemi. Zato se i veselim kraju ljeta, jer računam da je novo godišnje doba svojevrsno okretanje novog lista.
Pretplati se na:
Postovi (Atom)